19 czerwca 2024

Wielu rodziców boryka się z problemem, który dotyczy nauki języków obcych. Coraz mniej dzieci chce uczyć się jerzyków, przeważnie uważając iż jest to nieprzydatne dla niech w danej chwieli.

Nic w tym dziwnego coraz mniej szkól proponuje naprawdę ciekawą formę nauki języka obcego, przez co dzisiejsza sytuacja wygląda tak a nie inaczej.

Na szczęście od dłuższego czasu zaczęto organizować kolonie i obozy w innych państwach zazwyczaj w Anglii co sprawiło, że teraz dzieciom nauka nie kojarzy się tylko z nudnymi lekcjami ale z fantastyczna przygodą ich życia. Program takich wypraw wyróżnia się rozmaitością atrakcji. Przede wszystkim nie jest to plan oparty tylko i wyłącznie na samej czysto teoretycznej nauce języka obcego ale również na połączeniu tego z zabawą.

http://webino.pl/

Kolonie i obozy dla dzieci odbywają się w nieco inny sposób niż dla młodzieży. Dzieci mieszkają  razem w schronisku, natomiast młodzi mieszkają pojedynczo bądź w małych grupach 3-4 osobowych u angielskich rodzin. Sprawia to, że młodzież jest zmuszana do nawiązania kontaktu i wykorzystania przy tym swoich umiejętności językowych. Obozy językowe nie tylko sprzyjają nauce języka, ale także pomagają dzieciom oraz młodzieży stworzyć zgrany zespół i nawiązać nowe znajomości na lata. Kolonie pomagają im budować relacje oparte na współpracy i wzajemnej pomocy i zabawie.

Warto jest przedstawić młodzieży i dzieciom inną, trochę luźniejszą formę nauki języka,  aby same mogły się przekonać jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języka. Obozy młodzieżowe są w stanie zmienić ich nastawienie do nauki, dają im możliwość poznania świata i innych państw.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

III filar emerytalny

20 maja 2019
Close