20 kwietnia 2024

Nie wiadomo właściwie dlaczego, ale w istnieje w naszym kraju pewnego rodzaju niechęć do tradycyjnych, starszych zawodów. Widać to szczególnie po frekwencji w szkołach zawodowych, w których występuje brak uczniów. Młodzi ludzie o wiele bardziej wolą pójść do liceum, nie rozważając nawet szkoły technicznej. Są zapatrzeni na korporacyjne i biurowe zawody, gonią za pieniądzem, podczas gdy pracownicy fizyczni zarabiają często o wiele więcej.

Pracownicy fizyczni

Termin ten kojarzy się pejoratywnie, prawdopodobnie dlatego, że gdy o nim myślimy, to widzimy pana z łopatą, który jest tylko pomocnikiem budowlanym. Nic jednak bardziej mylnego, jest to po prostu najniższe szczeblem zajęcie. Branża budowlana aczkolwiek wymaga wielu wyspecjalizowanych fizycznych pracowników. Elektryk, spawacz, to tylko część z potrzebnych zawodów.

Branża budowlana i zarobki

W tej branży można zarobić naprawdę duże pieniądze. Jako spawacz, elektryk czy złota rączka można zarobić kilka, kilkanaście tysięcy złotych gdy prowadzimy własną działalność.

branża budowlana

Najbardziej pożądane zawody i niedobór pracowników

W Polsce brakuje rąk do pracy, dlatego coraz to więcej ludzi z zagranicy jest w naszym kraju zatrudnianych. Niedobór pracowników występuje w wielu sektorach, przez co konkretne zawody są bardzo pożądane. Te zawdy to między innymi: elektrycy, rzeźnicy, glazurnicy, mechanicy. Sprawia to, że łatwo jest się tym specjalistom odnaleźć na rynku pracy. Jest dużo miejsc w których mogą pracować, dostając za to bardzo dobrą zapłatę.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Reklamacja towaru bez paragonu. Czy to możliwe?

5 listopada 2018
Close