20 kwietnia 2024

„Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” Konfucjusz.

Już Konfucjusz wiedział, jak ważne jest, aby iść za głosem serca i pasji, aby robić w życiu to, co się chce i lubi robić. Niektórzy powiedzą, że to nie takie proste, a co jeżeli to jednak jest proste, ale wymaga odrobinę odwagi, sporą część szaleństwa i całe mnóstwo pasji i zaangażowania? Jeżeli jest coś takiego, co pasjonuje nas do bólu, co zaprząta nasze myśli w każdą wolną chwilę, w co potrafimy zatracić się bez reszty, przekujmy to w swój cel i w swój sposób na życie. Jeżeli na przykład Twoja miłość to motoryzacja, o samochodach wiesz niemal wszystko, a godzinami mógłbyś siedzieć w garażu, dopieszczając swoje cztery kółka, może warto pomyśleć o postawieniu kroku dalej.

Studia inżynierskie dla pasjonatów motoryzacji

Studia inżynierskie na specjalności budowa i tuning samochodów, to doskonały pomysł dla tych, którzy kochają motoryzację i chcą dowiedzieć się o niej jeszcze więcej, poznać jej meandry jeszcze głębiej, a do tego związać z nią swoją przyszłość zawodową. W trakcie studiów na tej specjalności studenci poznają najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne współczesnych napędów pojazdów samochodowych, łącznie z możliwościami napędów hybrydowych, a także rozwiązaniami układów zasilanych paliwami wodorowymi czy gazowymi. Ponadto studenci mają możliwość poznać najnowsze rozwiązania układów sterowania współczesnymi samochodami. W trakcie studiów słuchacze zapoznają się również z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w konstrukcji nadwozi i podwozi, łącznie z systemami inteligentnego zarządzania pojazdem. Oprócz ogromnej ilości wiedzy teoretycznej studenci zdobywają również praktyczną wiedzę i umiejętności takie jak poprawa własności ekologicznych pojazdów czy też zwiększenie osiągów czterech kółek .

Budowa i tuning samochodów

Studia na specjalności budowa i tuning samochodów – a co dalej?

Po ukończeniu studiów inżynierskich na specjalności budowa i tuning samochodów absolwenci mogą podjąć pracę w stacjach kontroli pojazdów, autoryzowanych serwisach samochodowych, warsztatach świadczących wyspecjalizowane usługi czy też w firmach specjalizujących się w marketingu motoryzacyjnym. Innym pomysłem na pracę po tym kierunku jest otworzenie własnego specjalistycznego warsztatu samochodowego, zajmującego się określonym rodzajem napraw lub też tuningu samochodowego.

Praca przyszłości z samochodami przyszłości

Jeżeli wciąż targają nami wątpliwości, czy akurat ta specjalność jest dla nas, czy to dobry pomysł i czy pasja wystarczy, aby się utrzymać, warto pomyśleć o tym, że przecież po drogach każdego dnia przemieszcza się ponad miliard samochodów, a 1/6 populacji ludzkiej, używa środków lokomocji. Wobec taki imponujących danych wystarczy zastanowić się, kto te wszystkie samochody projektuje, produkuje podzespoły, konstruuje, a następnie reklamuje, sprzedaje i naprawia? Wyspecjalizowani mechanicy czy też serwisanci to grupa zawodowa, która z całą pewnością nie może narzekać na popyt usług, co może być gwarancją, że studia na specjalności budowa i tuning samochodów mają wielkie perspektywy i dają dużo możliwości rozwoju zawodowego, za co za tym idzie korzyści finansowych.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close
Close