18 maja 2024

Podczas spawania zarówno w warunkach domowych, jak i podczas profesjonalnego spawania przemysłowego bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Niezbędne akcesoria ochronne takie jak rękawice ochronne czy też przyłbica spawalnicza służą do zabezpieczenia ciała spawacza. Podczas spawania wytarzana jest bowiem bardzo wysoka temperatura i emitowane bardzo jasne światło z łuku spawalniczego, co może prowadzić do uszkodzenia nie tylko ciała, ale i wzroku. Aby praca ze spawarką była w pełni bezpieczna, oprócz akcesoriów zabezpieczających ciało spawacza, konieczna jest absolutna pewność co do sprawności urządzenia spawalniczego. To właśnie z tego powodu konieczny jest regularny serwis spawarek, zwłaszcza tych zakładowych, i jeżeli to konieczne to naprawa spawarek w sprawdzonym i profesjonalnym serwisie spawarek.

Na czym polega serwis spawarek?

Spawarki powinny być poddawane regularnym okresowym przeglądom, które określą sprawność urządzenia i dadzą gwarancję, że można na nim bezpiecznie pracować. Okresowe przeglądy są również potrzebne w razie kontroli BPH czy audytu maszyn. Jeżeli podczas przeglądu zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości, wykonywana jest dokładna diagnostyka, a następnie naprawa urządzenia. Oddając urządzenie spawalnicze na serwis niezbędny z powodu awarii, należy zwrócić uwagę, czy firma wykonująca naprawdę po jej zakończeniu wykonuje badania zgodne z normą PN-EN 60974-4. Każda ingerencja we wnętrze urządzenia zwłaszcza w transformatory, mostki prostownicze czy styczniki wymaga potwierdzenia, że urządzenie może być bezpiecznie eksploatowane.

serwis spawaerk

Gdzie zrobić profesjonalny serwis spawarek?

Jak już wspomniano, serwis spawarek powinien być wykonywany przez firmę, która profesjonalnie zajmuje się tego typu usługami i świadczy pełną diagnostykę oraz wykonuje odpowiednie badania po serwisowe. Naprawa spawarek inwertorowych musi być wykonywana w taki sposób, aby urządzenie po serwisie spełniało odpowiednie normy i mogło być bezpiecznie używane. Szukając serwisu spawarek w Rzeszowie, warto udać się do firmy Paton, która specjalizuje się w dystrybucji oraz serwisie wysokiej jakości urządzeń spawalniczych.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Milenialiści w pracy

1 października 2018
Close