19 czerwca 2024

Obowiązkowy elementem każdego salonu jest stół, przy którym można się napić kawy czy przyjąć gości. Niewielka przestrzeń nie jest ograniczeniem, bo na rynku znajdziesz też kompaktowe meble, które stanowią świetną alternatywę dla dużego stołu jadalnianego. Do tej grupy zaliczają się ławy do pokoju, ale jaką wybrać, aby pasowała wizualnie do pozostałej aranżacji? Podpowiadamy!

Ławy do pokoju w stylu nowoczesnym

Jeszcze kilka lat temu masywna ława o prostokątnym blacie była stałym elementem wyposażenia niewielkich mieszkań. Nie zmieniło się to do dziś, gdyż meble takie są chętnie wykorzystywane również we współczesnych aranżacjach. Delikatnej modyfikacji uległa jedynie ich forma, gdyż obok klasycznych konstrukcji, w kolekcjach meblowych są dostępne designerskie ławy do pokoju, idealne do nowoczesnych wnętrz. Jeżeli masz salon urządzony w takim stylu, możesz zdecydować się na meble wykonane na wysoki połysk. Zamiast drewnianych konstrukcji, wybierz ławy do pokoju z błyszczącą czarną lub białą okleiną.

Ława do pokoju

Ławy do pokoju w stylu klasycznym

Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego jest jednym z najbardziej uniwersalnych stylów wnętrzarskich. Do takich wnętrz pasują drewniane meble w ciepłej kolorystyce i o prostej konstrukcji. Najlepszym wyborem będzie więc prostokątna ława do pokoju wyposażona w półkę pod blatem. To dobre rozwiązanie, jeżeli zamierzasz w przyszłości zmienić styl wnętrza, gdyż będzie pasowało do wielu aranżacji.

Do salonu, w którym przeważają rustykalne dodatki i meble utrzymane w nurcie retro, warto zdecydować się na nieco bardziej ekstrawagancki stolik. Masywna, drewniana ława do pokoju z profilowanymi nogami i dekoracyjnymi frezami to funkcjonalne rozwiązanie, które uzupełni przestrzeń o ozdobny dodatek. Zwracaj jedynie uwagę, aby stolik pasował kolorystycznie do pozostałego wyposażenia. W ten sposób stworzysz spójną aranżację, która wprowadzi do wnętrza domowy klimat.

Ławy do pokoju w stylu minimalistycznym

Współczesne trendy wnętrzarskie zwracają się w kierunku minimalizmu, który cechuje się surowością i oszczędnością w dodatkach. W takim salonie sprawdzą się proste ławy o prostokątnym blacie, pozbawione zbędnych ozdobników. Do jasnych wnętrz urządzonych na wzór skandynawski, świetnym wyborem będą meble w modnym odcieniu sonoma. Zamiast tego możesz rozważyć zakup białej ławy do pokoju, jeżeli pozostałe dodatki są również utrzymane w takim odcieniu. Ważne, aby wszystkie elementy wyposażenia pasowały do siebie kolorystycznie, gdyż jest to jedna z zasad charakteryzujących styl minimalistyczny.

Show Full Content

Komentarze

Dodaj komentarz

Close

NEXT STORY

Close

Jak dbać o samochód? Kluczowe znaczenie układu rozrządu

22 marca 2019
Close