18 maja 2024

Każdy, kto choć raz był na rozmowie kwalifikacyjnej wie, że może stanowić ona wyzwanie. Nawet osoby odporne na stres i pewne siebie nie traktują rozmów o pracę lekko.

Pozytywne pierwsze wrażenie

Rekruterzy to zazwyczaj wnikliwi obserwatorzy, przeprowadzają wiele rozmów i mają duże doświadczenie w analizowaniu ludzkich zachowań. Zanim jednak dojdzie do analizy zachowania, dochodzi do pierwszej oceny na poziomie podświadomości. Już podczas pierwszych kilku sekund, zanim wypowiemy pierwsze słowa, zostajemy ocenieni. Jeśli z naszej mowy ciała bije spokój i pewność siebie, a nasz strój jest elegancki i schludny, to test na pierwsze wrażenie mamy zaliczony.

Lista pytań, których możemy się spodziewać

Niektóre pytania mogą nas zaskoczyć, ale najbardziej standardowymi, które prawdopodobnie padną są:

  • Dlaczego chce Pani pracować w naszej firmie?
  • Jakie zarobki będą Panią satysfakcjonować?
  • Proszę wymienić swoje zalety
  • Co oprócz wynagrodzenia stanowi dla Pani motywację do pracy?

Lista pytań jest długa, a odpowiedzi, których udzielamy, mają na celu sprawdzenie naszej kreatywności.

Postaw na oryginalność

Lepiej na takiej rozmowie nie wyróżniać się głębokim dekoltem, odsłoniętymi udami i przerysowanym makijażem. To nie jest oryginalność. Znacznie lepiej uczynimy utrzymując kontakt wzrokowy i przyjazny wyraz twarzy. Ważne jest, aby zachować spokój, nawet jeśli zaskoczy nas jakieś pytanie. Najlepiej odpowiadać nieszablonowo, a jeśli poczujemy, że to stosowne, warto użyć swojego poczucia humoru.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close
Close