15 lipca 2024

Niedobór witaminy D jest bardzo często spotykanym problemem, szczególnie jeżeli chodzi o okres jesienno-zimowy. Wpływa on niekorzystnie na funkcjonowanie kości i może wpływać na rozwój krzywicy u dzieci. Dlatego tak ważne jest szybkie uzupełnienie niedoborów. Można to zrobić na kilka sposobów.

Suplementacja

W momencie, jak tylko zacznie się okres jesienno-zimowy to warto uzupełniać niedobory witaminy D poprzez jej suplementacje. Każdego dnia warto przyjmować tę witaminę w formie tabletek albo zakupionych w aptece płynów. Suplementacja powinna być jednak stosowana po wykonaniu badań krwi i stwierdzeniu występowania niedoborów.

Witamina D w kapsułkach

Dieta

Aby uzupełnić niedobory witaminy D konieczne jest również wzbogacenie swojej diety o produkty będące jej źródłem. Duże ilości witaminy D zawierają takie produkty, jak jajka, sery, mleko, czy też produkty mleczne, a także wszelkiego rodzaju oleje roślinne. To właśnie te produkty powinno się w większej ilości włączyć do diety, aby uzupełnić niedobory. Zawsze można wybrać się również do dietetyka, który ułoży tak jadłospis, aby niedobory witaminy D zostały w bardzo szybki czasie uzupełnione w organizmie.

Słońce

Witamina D jest jedną z niewielu witamin, które organizm jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Wystarczy przebywanie każdego dnia około dwudziestu minut na słońcu, aby organizm sam ją wytworzył. W ten sposób można każdego dnia uzupełnić zapotrzebowanie na witaminę D nawet w dziewięćdziesięciu procentach. Skuteczność tej metody jest więc bardzo wysoka.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jaka woda dla pracowników

26 lutego 2019
Close