20 kwietnia 2024

Telepraca zwana też pracą zdalną to coraz częściej wybierana opcja zatrudnienia, zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników. Dlaczego? Poniższe zestawienie plusów i minusów powinno odpowiedzieć na to pytanie.

Plusy telepracy.

Praca z domu ma bardzo dużo zalet, przede wszystkim zezwala na elastyczny czas pracy i zorganizowanie jej pod siebie. Pozwala też na ograniczenie wydatków, ponieważ nie musimy martwić się kosztami dojazdu do i z pracy czy wydatkami na obiady i lunche. Również pracodawca zyskuje na takiej formie zatrudnienia, gdyż nie musi się martwić między innymi o zapewnienie przestrzeni biurowej, dzięki czemu ogranicza swoje wydatki.

Minusy telepracy.

Praca z domu ma jednak także sporo minusów. Elastyczny czas pracy wymaga od pracownika sporego samozaparcia i umiejętności odpowiedniej organizacji pracy. Czasami jest to bardzo trudne, ponieważ w mieszkaniu czeka na pracownika wiele rozpraszaczy, którym często ciężko się oprzeć. Pracodawca również na tym może stracić, bo mimo że ograniczenie wydatków przy takiej formie zatrudnienia jest znaczące, to nieprzypilnowany i niezdyscyplinowany pracownik może wykonywać swoje zadania niezbyt sumiennie.

telepraca

Telepraca staje się z roku na rok coraz popularniejszym rozwiązaniem i dla osób, które umiejętnie zarządzają swoim czasem jest to z pewnością świetny pomysł, ponieważ przy takiej formie zatrudnienia znacząco wzrasta poziom zadowolenia z wykonywanej pracy – a satysfakcja w pracy jest najważniejsza, ponieważ to ona utrzymuje motywację na wysokim poziomie.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jakie można wykonać ćwiczenia z kostką do jogi?

30 sierpnia 2019
Close