15 lipca 2024

Rozwój technologii w ostatniej dekadzie jest wprost ogromny. Mnóstwo czynności zostało zautomatyzowanych i powoli wypierają one pracę rąk ludzkich, a ta tendencja będzie się utrzymywać. Wiele popularnych teraz zawodów może wyginąć w przeciągu kilkunastu albo kilkudziesięciu lat.

Rozwój technologii.

Dzisiejsza technologia znacznie przewyższa tę, którą dysponowali nasi rodzice i dziadkowie, a jej rozwój z każdym rokiem zdaje się przyspieszać. Przenośne komputery, handel online, cyfryzacja świata, to tylko niektóre z rozwiązań. I chociaż ciężko przewidzieć kierunek, w którym rozwój technologii zmierza, to niezaprzeczalnie naszych potomków czeka życie niczym z filmów science fiction.

Zagrożenia technologiczne.

Te same filmy science fiction pokazują, że zbyt duży rozwój technologii niesie za sobą spore zagrożenia. Oczywiście, abstrahując od całkowitego zrobotyzowania świata i przejęcia nad nim kontroli przez maszyny, trzeba liczyć się z bardziej realnymi zagrożeniami. Weźmy za przykład wyżej wspomniany handel online, który zazwyczaj znacznie ułatwia nam życie. Jednakże, w internecie nie brakuje oszustów, którzy żerując na naiwności ludzi sprzedają popsute sprzęty lub pobierają pieniądze i znikają. To tylko jedna z opcji. Innym zagrożeniem może być coraz większe przenoszenie relacji międzyludzkich do internetu, które skutkować będzie rozluźnieniem więzi.

drony

Drony i roboty prawdopodobnie nie zastąpią całkowicie człowieka, jednakże już teraz można zauważyć ich coraz większy udział w działaniu społeczeństwa, a w przeciągu kilkudziesięciu lat mogą one zdominować niektóre z jego gałęzi.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Spokojna emerytura

10 kwietnia 2019
Close