18 maja 2024

Każdy kierowca obowiązkowo wykupuje ubezpieczenie swojego samochodu, banki żądają zabezpieczenia spłaty kredyty, przezorni ubezpieczają dom przez włamaniem i zalaniem, a równie ważną ochroną jest zapewnienie bezpiecznej przyszłości dla swoich bliskich. W jaki sposób?

Najprostszą drogą jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej, która chroni najbliższe osoby ubezpieczonego w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych, takich jak wypadek, inwalidztwo, czy śmierć. Z reguły doradca finansowy sugeruje, aby wybrać polisę, w której suma ubezpieczenia będzie odpowiadać wysokości aktualnych zarobków, aby ten sposób – przynajmniej przez pewien czas od jej wypłaty- status finansowy rodziny ubezpieczonego pozostał bez zmian. W rzeczywistości o wartości ubezpieczenia decydują nie tylko aktualne wynagrodzenie, ale także posiadane oszczędności, ilość osób na utrzymaniu, okres zapotrzebowania na pomoc finansową itp.  Dlatego wybierając ubezpieczenie na życie tak ważne jest dokładne przeanalizowanie ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych, aby polisa zapewniła dostateczną ochroną.

link9.pl

Dziś poza polisą w czystej postaci, która wiąże się z wypłatą odszkodowania w wypadku śmierci, czy poważnej choroby ubezpieczonego, mamy do wyboru także inne formy oszczędzania. Można bowiem odkładać środki finansowe na przyszłość swoich dzieci – ich edukację i dorosłe życie, a także na własną emeryturę w ramach indywidualnego konta emerytalnego. Poza tym wiele osób decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje ubezpieczonemu i jego rodzinie szybki i bezproblemowy dostęp do badań medycznych, indywidualnej opieki szpitalnej oraz wizyt u lekarza rodzinnego i lekarzy wielu specjalności. Poza tym zakres ochrony w ramach polisy nie musi ograniczać się do śmierci, czy inwalidztwa ubezpieczonego, bowiem coraz częściej można spotkać się z ubezpieczeniami, które przewidują wypłatę środków pieniężnych w razie narodzin dziecka, zachorowania na nowotwór, choroby serca, czy udar mózgu.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości swojej i swoich bliskich, dlatego warto zatroszczyć się chociaż o finansową ochronę swojej rodziny, która w razie wystąpienia przykrych i nieplanowanych zdarzeń losowych będzie pomocnym wsparciem w trudnych chwilach.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Urządzanie biura – jakie wybrać meble?

22 lipca 2021
Close