19 czerwca 2024

Przy obecnym tempie życia nie mamy czasu nawet na chorobę, która ma w zwyczaju przychodzić znienacka. Długie czekanie w kolejkach sprawia, że coraz więcej Polaków myśli o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Wyższy standard usług świadczonych przez placówki oraz brak szeregu ludzi czekających na leczenie to podstawowe walory jakie skłaniają do dodatkowej zapłaty na ubezpieczenie.

Przed wykupieniem polisy na zdrowie warto przejrzeć wszelkie oferty prywatnych ubezpieczycieli, porównując ich zakres , a także zagłębić się w ogólne warunki umowy.

furanflex.pl

Wygoda i szybkość

Nawet podstawowy pakiet obejmuje szybki dostęp do wielu specjalistów i zwalnia nas z konieczności stania w kolejkach. A tak na prawdę nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć kiedy będzie musiał skorzystać z porady lekarza.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest obecnie najczęściej wybierane przez przedsiębiorstwa. Poza podstawowym celem, jakim jest oczywiście zapewnienie opieki zdrowotnej pełni także funkcję pewnego rodzaju dodatku do podstawowego wynagrodzenia.

Koszty

Decydując się na osobiste opłacanie składek, nie koniecznie musimy liczyć się z wysokimi kosztami. Ceny takiej usługi zależą od zakresu ubezpieczenia. Dokładny zakres polisy ubezpieczeniowej wraz z warunkami wypłaty należytego odszkodowania zapisane są w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Należy dokładnie przestudiować ich treść, aby zaznajomić się z rozumieniem pojęć takich jak: poważna choroba, bowiem może być różnie interpretowana.

Dlatego też taką decyzję powinno się podejmować pod okiem profesjonalisty jakim jest doradca finansowy. W końcu odpowiedni dobór polisy będzie wpływać na nasze zdrowie i leczenie a publiczna opieka zdrowotna nie zawsze może zaoferować nam odpowiednich warunków.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Rzeszów – miasto dla studentów

22 marca 2019
Close