18 maja 2024

Na czym słuchacie teraz muzyki? Najpewniej większość z Was odpowie, że ma w ręce zawsze smartfona, czy też tablet i dzięki słuchawkom może odpalać sobie na takich urządzeniach muzykę w autobusie, czy też w domu (w opcji bez słuchawek). A czy słuchaliście kiedyś muzyki na kasetach?

Muzyczne kasety magnetofonowe i lata 90te

Pokolenie lat 80tych i 90tych doskonale będzie wiedziało, co to są muzyczne kasety magnetofonowe. Oni również będą wiedzieli, co to znaczy przewijanie kasety za pomocą ołówka. Te same osoby będą również wiedziały, co to magnetofon. A młodzi? A osoby młode na takie słowa mogą się bardzo zdziwić i kręcić głowami. Tak, kaseta to stary nośnik, ale jaki poczciwy. Dzięki niej można było słuchać w dawnych czasach różnorodnej muzyki. Ludzie nie wiedzieli co to piractwo internetowe. Wszyscy legalnie kupowali kasety w sklepach muzycznych i w ten sposób znali najnowsze przeboje.

taśmy z kasety

Stary nośnik wraca do łask

Trzeba jednak przyznać, że pomimo upływu lat muzyczne kasety magnetofonowe wracają do łask. Może i młodzi ludzie są bardzo zdziwieni tym faktem, że taki stary nośnik jest znowu popularny, jednak w końcu moda na retro jest nadal aktualna. Może nie każdy ma w domu magnetofon, ale zawsze może go zakupić. Tym bardziej, że takie urządzenie nie kosztuje ogromnych pieniędzy. Kaseta ma naprawdę swój urok i może przypomnieć o fascynujących latach młodości, kiedy to ludzie nie mieli żadnych poważnych obowiązków, tylko musieli odrabiać lekcje w szkole. Może i technologia poszła do przodu, ale jednak muzyka na kasecie to jest dopiero coś.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Zdrowe rozwijanie wyobraźni u dzieci

13 grudnia 2018
Close