15 lipca 2024

Dofinansowanie z Unii Europejskiej jest często jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby ruszyć do przodu ze swoim biznesem i pozyskać dodatkowe środki finansowe na jego rozwój. Wbrew pozorom uzyskanie dotacji unijnych nie jest proste jednak odpowiednie przygotowanie się i skompletowanie dokumentacji sprawi, że nie powinniśmy mieć problemów z przekonaniem komisji do udzielenia wsparcia finansowego na rozwój biznesu.

Dotacje unijne

O dofinansowanie unijne może starać się każdy przedsiębiorca, który posiada siedzibę swojej firmy na terenie kraju. Musi on jednak spełniać szereg wymogów formalnych i nie być wykluczonym z przyznawania dotacji ze względu na nieuregulowane zobowiązania względem długu publicznoprawnego czy skazanie prawomocnym wyrokiem za wybraną kategorię przestępstw. Wniosek o dotacje unijne również musi spełniać szereg wymagań formalnych, aby mógł zostać dopuszczony do komisji. Jednym z najważniejszych kroków, które musi podjąć przedsiębiorca przed wypełnieniem wniosku, jest znalezienie programu operacyjnego i działania, które odpowiada kategorii prowadzonej działalności.

firmy zajmujące się dotacjami unijnymi

Dokumentacja aplikacyjna

Skompletowanie wypełnionych dokumentów może być skomplikowane i wymagające naniesienia wiele poprawek, dlatego trzeba przygotować się na częste wizyty w urzędach. W zależności od konkursu wymogi formalne mogą się między sobą różnić, jednak każda dokumentacja aplikacyjna powinna zwierać szczegółowy plan projektu, cele, budżet, możliwe zagrożenia oraz zyski w przypadku powodzenia projektu. Wniosek zostaje poddany ocenie formalnej, dlatego tak ważne jest skonstruowanie aplikacji w sposób, który zaciekawi komisję do inwestycji w ten projekt.

Wniosek o dofinansowanie

Wypełnienie dokumentacji aplikacyjnej przez niedoświadczone osoby, które po raz pierwszy starają się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, może przysporzyć mnóstwo problemów. Aby mieć pewność, że projekt został napisany poprawnie, wszystkie wymogi formalne spełnione oraz zachowane wymagane terminy, warto skorzystać z usług specjalnego biura. Firmy specjalizujące się w pozyskiwaniu dotacji unijnych kompleksowo zajmą się sporządzeniem wniosku, dzięki czemu otrzymanie dofinansowania będzie dużo łatwiejsze.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jaki telefon dla dziecka?

27 sierpnia 2018
Close