21 października 2021

Dofinansowanie z Unii Europejskiej jest często jednym z najskuteczniejszych sposobów, aby ruszyć do przodu ze swoim biznesem i pozyskać dodatkowe środki finansowe na jego rozwój. Wbrew pozorom uzyskanie dotacji unijnych nie jest proste jednak odpowiednie przygotowanie się i skompletowanie dokumentacji sprawi, że nie powinniśmy mieć problemów z przekonaniem komisji do udzielenia wsparcia finansowego na rozwój biznesu.

Dotacje unijne

O dofinansowanie unijne może starać się każdy przedsiębiorca, który posiada siedzibę swojej firmy na terenie kraju. Musi on jednak spełniać szereg wymogów formalnych i nie być wykluczonym z przyznawania dotacji ze względu na nieuregulowane zobowiązania względem długu publicznoprawnego czy skazanie prawomocnym wyrokiem za wybraną kategorię przestępstw. Wniosek o dotacje unijne również musi spełniać szereg wymagań formalnych, aby mógł zostać dopuszczony do komisji. Jednym z najważniejszych kroków, które musi podjąć przedsiębiorca przed wypełnieniem wniosku, jest znalezienie programu operacyjnego i działania, które odpowiada kategorii prowadzonej działalności.

firmy zajmujące się dotacjami unijnymi

Dokumentacja aplikacyjna

Skompletowanie wypełnionych dokumentów może być skomplikowane i wymagające naniesienia wiele poprawek, dlatego trzeba przygotować się na częste wizyty w urzędach. W zależności od konkursu wymogi formalne mogą się między sobą różnić, jednak każda dokumentacja aplikacyjna powinna zwierać szczegółowy plan projektu, cele, budżet, możliwe zagrożenia oraz zyski w przypadku powodzenia projektu. Wniosek zostaje poddany ocenie formalnej, dlatego tak ważne jest skonstruowanie aplikacji w sposób, który zaciekawi komisję do inwestycji w ten projekt.

Wniosek o dofinansowanie

Wypełnienie dokumentacji aplikacyjnej przez niedoświadczone osoby, które po raz pierwszy starają się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, może przysporzyć mnóstwo problemów. Aby mieć pewność, że projekt został napisany poprawnie, wszystkie wymogi formalne spełnione oraz zachowane wymagane terminy, warto skorzystać z usług specjalnego biura. Firmy specjalizujące się w pozyskiwaniu dotacji unijnych kompleksowo zajmą się sporządzeniem wniosku, dzięki czemu otrzymanie dofinansowania będzie dużo łatwiejsze.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jak uzupełniać niedobory witaminy D?

20 września 2018
Close