19 czerwca 2024

Czy wiecie od czego mamy wyobraźnię? Chociaż chyba pierwsze pytanie powinno brzmieć, czy macie wyobraźnię? Tak, bowiem niektórzy dorośli przyznają się do tego, że nie umieją sobie czegoś wyobrazić, ponieważ nie mają…wyobraźni.

Nauka poprzez zabawę

Tak, może to kogoś zdziwić, ale takich dorosłych osób jest naprawdę bardzo dużo, które przyznają się, iż wyobraźnia u nich szwankuje. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ z wiekiem ludzie poważnieją i ciężko im czasem wymyślić coś szalonego, wesołego. Na szczęście dzieci nie mają z tym problemu, o ile Rodzice odpowiednio o to zadbają. Ważna w tym momencie jest odpowiednia nauka. Jednak musi ona odbywać się w specyficznych warunkach. Zabawa to najlepszy moment, kiedy możecie w dziecku rozwinąć wyobraźnię, która pozwoli im patrzeć hen, hen daleko, gdzie czasem oczy nawet nie sięgają.

kreowanie wyobraźni dziecka

Książki do nauki

Taka zabawa to również dobry moment do tego, aby wykorzystać ksiązki. Warto zachęcać dzieci najpierw do przeglądania, a potem do czytania najróżniejszych książek, ponieważ będą o wiele mądrzejsze. Udowodnione jest, że człowiek ma więcej do powiedzenia, jeżeli dużo czyta. Zachęcajcie dzieci do tego, pokazujcie im ciekawe obrazki ze zwierzętami, z autami, z lalkami, z bajkowymi postaciami – dosłownie ze wszystkim, co im może się spodobać. Nauka i zabawa mogą łączyć się w jednym momencie i naprawdę mogą być fajnie spędzonym czasem. Wystarczy tylko odrobinę chęci oraz motywacji ze strony rodzica, a dziecięca wyobraźnia na pewno bardzo mocno się rozwinie.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

W jaki najskuteczniejszy sposób nauczyć nasze dziecko języka obcego?

14 maja 2019
Close