20 kwietnia 2024

Dziś na polskim rynku pracy możemy spotkać niezwykłą różnorodność, nie tylko, jeśli chodzi o zawody, stanowiska i oferty pracy, ale również bogate, pełne indywidualizmu osobowości.

Wykształcenie furtką do kariery

Mnóstwo osób reprezentujących pokolenie Y to kreatywni, nastawieni na cel pracownicy. Lubią decydować o swojej formie zarobkowania i nie zadowalają się marnymi rezultatami. Prawo do samostanowienia to ścieżka, którą chcą podążać. Do pokolenia Y należą osoby urodzone w latach 80 i 90 XX wieku. Ich wyjątkowość polega na tym, że urodzili się w czasach mniejszego przywiązania do tradycyjnych wartości, większej wolności słowa oraz galopującej technologii. Wszystko to umożliwia im życie, jakiego nie mogli prowadzić ich rodzice.

Dużą rolę w kształtowaniu ich indywidualizmu pełni wykształcenie, które mogą zdobywać bez przeszkód. Weszli oni na rynek pracy ze świadomością własnych możliwości, często określonych na wyrost. Słabą stroną sposobu myślenia jest roszczeniowa postawa, którą zdaje się reprezentować wielu przedstawicieli tego pokolenia.

Barwne osobowości

osobowość osób młodych

Oczywiście nie możemy generalizować jednak tendencje te są widoczne. Nie oznacza to, że milenialiści generują same kłopoty, takie uproszczenie byłoby krzywdzące dla wielu wyjątkowych jednostek. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, że pokora przychodzi im z trudem. Pokolenie Y ma wielki wkład w kształtowanie obecnego systemu. Jego przedstawiciele reprezentują całe spektrum branż i stanowisk.
Praca stanowi dla nich przedłużenie tożsamości.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jaka woda dla pracowników

26 lutego 2019
Close