20 kwietnia 2024

Osoba bezrobotna jest zobowiązana do zarejestrowania się w urzędzie pracy i zazwyczaj comiesięcznych wizyt w placówce. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ oferuje między innymi darmowe szkolenia i warsztaty, ale także pomaga realnie znaleźć pracę i ułatwić start albo powrót na rynek zawodowy.

Szukanie pracy w urzędzie pracy

Urząd pracy zapewnia osobie bezrobotnej ubezpieczenie, ale także pomaga jej w szukaniu zatrudnienia. Jest to o tyle istotne, że czasami niektóre ogłoszenia o pracy nie są ogólnodostępne i można je znaleźć tylko za pośrednictwem urzędu pracy. Podczas pierwszej wizyty zostanie utworzony także profil osoby bezrobotnej, który doprecyzuje warunki na których możemy szukać pracy, a także da ogólny pogląd na naszą sytuację, zarówno dla prowadzącego nas urzędnika, jak i dla nas samych.

Kursy, szkolenia i warsztaty

Szukanie pracy w urzędzie pracy to jedna z opcji, ale placówki zazwyczaj oferują także możliwość podjęcia szkoleń albo kursów, często po bardzo niskiej cenie albo wręcz za darmo. Warto korzystać z tego typu opcji, ponieważ zyskujemy nowe umiejętności, które podniosą naszą wartość na rynku pracy, a często są także poświadczone dyplomem lub certyfikatem, który można dołączyć do naszego CV. Wielu pracodawców wymaga pewnych specjalistycznych umiejętności, więc ich posiadanie pozwala na zdobycie przewagi wśród innych kandydatów.

darmowe szkolenia

Urząd pracy nie jest więc złem koniecznym, a dobrą i sprawdzoną opcją na znalezienie zatrudnienia w zawodzie lub przekwalifikowania się.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Dlaczego wszyscy kochają choinki świąteczne?

2 listopada 2020
Close