15 lipca 2024

Panowie, w momencie szykowania się do pracy, w głównej mierze zwracają uwagę na swój wygląd. Oczywiście, na plac budowy nie będą zakładać starannie wymuskanego garnituru, tylko postawią na odpowiedni kombinezon. Ale głównie muszą patrzeć tylko na ubranie oraz ewentualnie na włosy. A panie? U kobiet ta sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana.

Codzienny makijaż do pracy

Kobiety muszą przede wszystkim się umalować, oprócz starannie dobranego stroju. Oczywiście i tutaj wszystko zależy od zajmowanego stanowiska. Przyjmijmy jednak, że chodzi o osoby mające stały kontakt z klientem, czy też zajmujące bardzo poważne stanowiska kierownicze, zarządce, czy nawet są właścicielkami firm. Ich makijaż powinien być przede wszystkim schludny i estetyczny. Zdrowa cera przede wszystkim. Taki element zapewni odpowiedni podkład i puder. Warto również mieć pod ręką korektor, który pomoże Wam zamaskować wszelkie wady w wyglądzie.

Naturalne usta, czy jednak nie?

naturalne usta

Makijaż powinien być naprawdę starannie wypracowany i co najważniejsze, nie może być przesadzony. Trzeba się nauczyć rozróżniać makijaż na wieczór oraz do pracy. Intensywne kolory lepiej zostawić na imprezę do klubu, a do biura postawić na bardziej naturalne usta, aczkolwiek szminka w kolorze czerwonym może być wyjątkiem. Jest to bardzo kobiecy kolor, dlatego panie mogą sobie na niego postawić. Taki kolor oraz zdrowa cera będą świetnie razem wyglądać. Do tego dobrze dobrany korektor i w kilka chwil jesteście w stanie wykonać naprawdę dobry i piękny makijaż.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Najbardziej pożądane zawody w Polsce.

16 października 2018
Close