18 maja 2024

Odzież dla pielęgniarek, podobnie jak dress code w innych zawodach, pomaga skupić się na pracy i stanowi element budowania wizerunku firmy. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego ubrania do pracy.

Odzież dla pielęgniarek – jak wybrać dobre ubranie?

Wybierając ubrania dla pracowników służb medycznych, ważna jest przede wszystkim ich wygoda. Ma to znaczenie, ponieważ ubranie nie powinno krępować ruchów w trakcie pracy z pacjentami i podczas nagłych, czasami stresujących sytuacji.
Pielęgniarki powinny mieć ubrania, które oprócz wygody, zapewniają też swobodę. Dlatego nie sprawdzi się zbyt duży dekolt, który będzie rozpraszał, ani buty, które będą powodować dyskomfort stóp.

Jakość ubrań dla pielęgniarek

To ważna kwestia, ponieważ pielęgniarki noszą swoje ubrania na co dzień, przez wiele godzin. Dlatego powinny one być wysokiej jakości, w myśl zasady, że to, co nosimy, staje się naszą “drugą skórą”.
Jeśli chodzi o wybór obuwia to sprawdzają się skórzane sandały lub klapki. Wiąże się to z faktem, że skóra jest elastyczna, dopasowuje się do kształtu stopy, a przez to nie powoduje obtarć i dyskomfortu podczas noszenia.
Pielęgniarki często przez wiele godzin są w ruchu, dlatego ubrania, jakie mają, powinny spełniać wysokie standardy jakości. Co, jednak ciekawe, odzież dla pielęgniarek, może być też moda. W ostatnim czasie popularnością cieszą się m.in. sukienki pod kolano i z krótkim rękawem, które wpisują się w dress code pielęgniarek, a dodatkowo pozwalają czuć się elegancko, modnie i kobieco.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Pomysłowe dania z farszem wegetariańskim

21 maja 2019
Close