19 czerwca 2024

Dzisiejsze dzieci żyją już technologią. Jest obecna w ich codzienności, poruszają się po niej z dużą łatwością. Nie ma jak od tego uciec – jest to naturalny proces. Podczas gdy my w młodości posiadaliśmy telefony stacjonarne bądź proste nokie z jedną jedyną grą, wężem, dzisiejsze dzieci mają w czym wybierać. Tysiące aplikacji i gier, aparat fotograficzny. Sprawia to, że nowoczesne telefony są dla nich bardzo ważne.

Jaki prosty smartfon dla dziecka wybrać?

Jeśli chcemy sprezentować dziecku nowy sprzęt, nie musi on być z drogiej pułki. Nie ma co się oszukiwać, dzieci szybko się nudzą. Młode dziecko prawdopodobnie korzystać będzie ze sprzętu tylko w celu zabawy. Do tego wystarczy dobry telefon ze średniej pułki cenowej. Nie ma co się oszukiwać – te najtańsze mają często trudności z podstawowymi zadaniami, takimi jak dzwonienie i przeglądanie kalendarza. Zwykły prosty smartfon bez dodatkowych funkcji wystarczy dla najmłodszych z pewnością.

Interfejs w telefonie

Jeśli chodzi o interfejs w telefonie, nie powinien on mieć jakiegoś kluczowego znaczenia. Chociaż dorosłym zapewne najprostszy wyda się iOS, to dzieci na tyle szybko się uczą, że mogą korzystać z każdego dostępnego na rynku.

komunikacja z dzieckiem

Ważny aspekt – komunikacja

Bardzo istotną rzeczą jest możliwość stałego kontaktu z dzieckiem. Telefon więc powinien mieć dobrą baterię, która wystarczy na całodzienną zabawę. Dzięki temu będziemy mogli dodzwonić się do naszej pociechy. Telefon powinien także mieć dobry zasięg, bez czego dobra komunikacja nie istnieje. Wszelkie telefony, które mają problemy z gubieniem zasięgu nie powinny być brane pod uwagę.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jak wspomóc dziecko w nauce języków obcych?

21 marca 2019
Close