15 lipca 2024

Stale rosnące ceny energii elektrycznej oraz coraz nowsze opłaty stałe sprawiają, że miesięczne koszty utrzymania zarówno gospodarstw jednorodzinnych, jak i firm i przedsiębiorstw są coraz wyższe. Sytuacja związana z pandemią dodatkowo mocno nadwyręża budżet firm w wielu branżach, dlatego każda możliwość zredukowania kosztów stałych jest godna uwagi i na wagę złota. Przejście na odnawialne źródła energii, takie jak instalacje fotowoltaiczne dla firm jest ogromną szansą, na to, aby znacząco zmniejszyć koszty energii elektrycznej, która w większości przedsiębiorstw jest jednym z głównych i najwyższych kosztów stałych.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm – zalety?

Jakie są zalety inwestycji w fotowoltaikę dla firm? Przede wszystkim, wspomniana wcześniej oszczędność. Większość firm produkcyjnych, fabryk, ale też korporacji i biur wykazuje najwyższy pobór mocy w ciągu dnia – czyli wtedy kiedy instalacje fotowoltaiczne produkują prąd. Możliwość samodzielnej produkcji energii elektrycznej i wykorzystania jej do zasilania maszyn i innych urządzeń niezbędnych do pracy danej firmy, przyczynie się do znacznej redukcji miesięcznych kosztów utrzymania. Ponadto firmy mają możliwość odliczenia inwestycji w fotowoltaikę od podatku, a także mogą wliczyć ją w koszty utrzymania firmy. Niezaprzeczalną zaletą przejścia na odnawialne źródło energii jest poprawa wizerunku firmy. W dobie znacznego pogorszenia się kondycji naszej planety, zmian klimatycznych warto wychodzić ekologii naprzeciw i płynąc z nurtem. Świadomość ekologiczną i korzystanie z energii słonecznej to powód do dumy, a także bardzo dobry pod względem PR zabieg.

panele fotowoltaiczne dla firm

Kiedy warto zainwestować w fotowoltaikę dla firmy?

Jak wyżej wspomniano, fotowoltaika dla firm jest opłacalna warta inwestycji z kilku względów. Jeżeli więc codzienne procesy i funkcjonowanie firmy opiera się w dużej mierze o korzystanie z energii elektrycznej, to wystarczający argument, aby zainwestować w instalację fotowoltaiczną dla firmy. Warto poszukać dobrej, sprawdzonej i pewnej firmy, która wykona odpowiednie obliczenia i przygotuje projekt, który określi zapotrzebowanie na energię, a także przeliczy jakiej wielkości instalacja fotowoltaiczna będzie konieczna, aby te potrzeby zaspokoić. Warto też bliżej przyjrzeć się możliwościom finansowania tej inwestycji. Firmy mogą na przykład skorzystać z leasingu na korzystnych warunkach, warto również śledzić na bieżąco rządowe i unijne projekty, które oferuję dofinansowania na instalacje paneli fotowoltaicznych.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jak ważne jest szczepienie zwierząt?

21 czerwca 2019
Close