19 czerwca 2024

Kolonie mają swoje plusy i minusy, zanim poślemy swoje dziecko na samodzielne wakacje, musimy dobrze się zastanowić i wziąć pewne czynniki pod uwagę. Nie każde dziecko będzie się bowiem dobrze czuło jadąc na wakacje bez mamy i taty.

Zarówno dla dziecka jak i dla rodziców najtrudniejszy jest ten pierwszy raz. Ciągłą niepewność, jak będzie? – czy synek lub córka nie będą zbyt tęsknić? A taki wypoczynek, jeśli będzie przemyślany, może być wspaniałą szkołą życia dla dziecka. Organizowane obozy młodzieżowe mogą być idealnym sposobem na rozwijanie zainteresowań. Takie obozy dla dzieci i młodzieży wzmacniają poczucie własnej wartości, pobudzają kreatywność i myślenie. Obozy językowe na połączenie wypoczynku z nauką, obozy sportowe na rozwój fizyczny pociechy.

http://www.publisz.pl/

Przy wyborze formy wypoczynku ważny jest wiek dziecka. To rodzice muszą odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko jest odpowiednio przygotowane psychicznie do takiego wyjazdu. Są dzieci samodzielne, które już w wieku sześciu lat po raz pierwszy wyjeżdżają bez mamy i taty w góry czy nad morze. I świetnie sobie radzą w grupie swoich rówieśników lub starszych dzieci! Są jednak takie, które w szóstej klasie szkoły podstawowej źle się czują w nieznanym sobie otoczeniu.

Nie ma sensu na siłę wysyłać dziecko na kolonie, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że nie zapewnimy mu udanego wypoczynku. Przed wyjazdem porozmawiajmy z dzieckiem, by było przygotowane na pewne sytuacje. Warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ostrzec czego unikać, na co zwracać większą uwagę.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

A może markowe długopisy na prezent?

30 stycznia 2019
Close