8 maja 2024

Wybierając wodę butelkowaną, zastanawiamy się, czy posiada niezbędne składniki mineralne oraz jaka jest w smaku. Często okazuje się, że dokonaliśmy nietrafionego zakupu, ponieważ woda nie smakuje nam, gdyż zawiera za dużą ilość siarczanów lub jest za słona.  Aby tego uniknąć, warto przed zakupem zapoznać się ze składem zamieszczonym na etykiecie.

Co tak naprawdę może zawierać woda butelkowana

Wody mineralne są istotnym uzupełnieniem naszej diety o niezbędne składniki. Niestety jedynie 25% wód butelkowanych ma znaczenie jako źródło składników mineralnych w żywieniu. Warunkiem tego jest, aby minimum jeden składnik makro lub mikro elementów wystąpił w ilości pokrywającej zapotrzebowanie człowieka.

Większość wód wysokomineralizowanych zawiera duże ilości chlorków sodu, więc należy je ograniczać. Najlepiej wykorzystywać je w celu uzupełnienia składników utraconych poprzez silne pocenie się. Natomiast osoby z nadciśnieniem powinny stosować wody o zawartości sodu poniżej 20 mg/l.

hurtownia wody

Wód wysoko mineralizowanych nie powinniśmy również wykorzystywać w przygotowywaniu potraw dla niemowląt a szczególnie gotowych mieszanek. Produkty przeznaczone dla niemowlaków posiadają już niezbędne minerały dostosowane do zapotrzebowania. Z tego względu dla niemowląt przygotowane są specjalne wody z małą ilością sodu oraz siarczanów.

Woda dla firm

Chcąc zamówić wodę dla firmy z hurtowni wody, warto postawić na produkty średnio zmineralizowane. Są to wody zawierające również dużą ilość związków mineralnych jednak w stężeniu odpowiednim dla każdego pracownika firmy. Ich smak powinien przypaść do gustów każdego podwładnego, przez co nasz zakup powinien spotkać się z dużą aprobatą.

Prawidłowe nawodnienie pracownika przynosi także wymierne korzyści. Jest on bardziej aktywny, pracuje wydajniej oraz nie odczuwa dużego zmęczenia. Dostarczając swoim podwładnym niezbędnych minerałów, troszczymy się również o jego zdrowie, co przenosi się na większe zyski w firmie.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Jak uzupełniać niedobory witaminy D?

20 września 2018
Close