15 lipca 2024

Silnik samochodowy nie jest w stanie pracować bez stałego dopływu powietrza. Trafia ono do komór silnika z zewnątrz, co oznacza, iż zawiera wiele zanieczyszczeń. Pył zawieszone w powietrzu czy piasek to zanieczyszczenia występujące najczęściej, lecz nie jedyne, jakie przedostają się do silnika wraz z powietrzem. Ażeby chronić silnik przed szkodliwym działaniem rozmaitych drobin znajdujących się w powietrzu niezbędny jest odpowiedni filtr. Kierowcy często zapominają o konieczności zakupu oraz regularnej wymiany dobrego filtra powietrza.

Jak działa filtr powietrza?

Jest to nieskomplikowany element wyposażenia pojazdu, którego działanie jest bardzo proste. Zwykle jest to konstrukcja metalowa z wkładem filtrującym. Wkład to przeważnie tkanina, a w tańszej wersji papier. Powietrze zasysane do silnika, zanim się do niego przedostanie, przechodzi przez wkład filtra. Tam zatrzymywane są cząsteczki rozmaitych zanieczyszczeń, natomiast powietrze przepływa dalej. Wysokiej jakości filtry powietrza gwarantują skuteczność zbliżoną do 100%. Niestety, na rynku dostępnych jest wiele gorszych modeli, które niedostatecznie chronią silnik. Trzeba również pamiętać, iż każdy filtr ulega zużyciu. Z czasem filtry stają się mniej skuteczne i wydajne, przez co do silnika przedostaje się coraz więcej zanieczyszczeń. Ponadto, zapchany filtr stwarza duży opór dla powietrza, przez co do silnika dostaje się go zbyt mało. Tym samym poprawna praca jednostki napędowej zostaje zaburzona.

filtry powietrza w sklepie Ucando.pl

Wymiana filtrów powietrza

Standardowy filtr powietrza kosztuje nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Tym samym dla żadnego kierowcy wymiana tego elementu nie powinna stanowić większego problemu. Warto zadbać o dokonanie tej prostej wymiany w odpowiednim czasie, aby uniknąć zbędnych problemów z jednostką napędową. Problem dotyczy nie tylko gorszych osiągów, ale również szybszej eksploatacji silnika. Jak często należy wymieniać filtry powietrza? Zależy to od kilku czynników, wśród których kluczowa wydaje się jakość tego elementu. Niemniej jednak trzeba uwzględnić również moc silnika czy też nawierzchnię, po jakiej porusza się pojazd. Rzecz w tym, iż częsta jazda po nawierzchni szutrowej, czy też po piasku, generuje konieczność szybszej wymiany filtra powietrza.

Gdzie kupić filtr na wymianę?

Poszukując filtrów, warto wybrać zaufany sklep, posiadający szereg pozytywnych opinii. Polecamy filtry powietrza od Ucando, gdyż sklep ten od lat znany jest ze sprzedaży najwyższej jakości podzespołów i elementów wyposażenia pojazdów. Ucando cieszy się pozytywnymi opiniami zarówno klientów, jak i fachowców.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Wygodne łóżko do sypialni, czyli jakie?

30 kwietnia 2020
Close