20 kwietnia 2024

Zima to szczególny czas, w którym to na nowo pojawiają się w górach tłumy turystów. Choć spora grupa osób tę formę rozrywki najczęściej wybiera w trakcie trwania okresu bożonarodzeniowego, sylwestrowego oraz ferii zimowych, to zdarzają się też wyjątki od reguły. Bo w końcu już wraz z pojawieniem się pierwszego śniegu, a co za tym idzie, ujemnych temperatur, w Zakopanem pojawiają się co rusz miłośnicy sportów zimowych oraz zwolennicy form spędzania bardziej spokojnego wypoczynku.

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie atrakcje w Zakopanem mogą czekać na Was w samym jego sercu lub w okolicach, koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Co można zobaczyć w Zakopanem?

Jak wiadomo, okres zimowy sprzyja organizowaniu przez górali dla turystów wielu form spędzania wolnego czasu. Stąd wśród atrakcji Zakopanego można znaleźć kuligi, które oprócz zapewnienia przybyłym standardowej rozrwyki, dają możliwość poznać elementów góralskiej tradycji. Warto bowiem wiedzieć, iż harmonogram tego typu rozrywki nie opiera się wyłącznie na przejażdzće saniami. A wszystko dlatego, że często jest to kulig z ogniskami i biesiądą z miejscową ludnością.

Miejscem relaksu, do którego możemy się udać po intensywnym dniu, są z pewnością baseny termalne. W końcu bazują one na potasie, krzemie, żelazie, magnezie, siarce, chromie, manganie, selenie i wapniu, które to przynależą do grupy piewiastków niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Zdecydowanie tego typu składniki cechują się właściwościami leczniczymi oraz terapeutycznymi. Podwyższona temperatura, większa niż 20 stopni Celsjusza, ułatwia wchłanianie przez organizm cennych składników.

Co warto zobaczyć w okolicach Zakopanego?

Atrakcje w okolicach Zakopnego są to często miejsca, które mają mniej wspólnego z samymi górami. Jednak dają możliwość na ciekawe spędzenie czasu pomiędzy wycieczkami na szlaki czy stoki. Są również doskonałym rozwiązaniem w przypadku niespodziewanego załamania pogody, które może pokrzyżować plany niejednemu przyjezdnemu.

Park Iluzji w Zakopanem jest jednym z takich miejsc. Niezaleźnie od wieku, jaki posiadasz, będzie to doskonała rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i starszych osób. W trakcie trwającego spektaklu można uczestniczyć w widowisku, które opiera się m.in. na generatorze piorunów lub symulatorze wiatru halnego. Inną wartą uwagi atrakcją może być Galeria Figur Woskowych EXPO Krupówki. Pierwsza z atrakcji w okolicach Zakopanego posiada ponad sześćdziesiąt figur w skali 1:1. Wszystkie z nich są hiperrealistyczne. Zwiedzający mogą zrobić sobie zdjęcie z ulubionymi bohaterami z bajek, fani piłki nożnej mogą spotkać swoich idoli, a miłośnicy kina zobaczą gwiazdy wielkiego ekranu.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Na czym polega monitoring konstrukcji?

9 lutego 2019
Close