20 kwietnia 2024

Ekspres ciśnieniowy z młynkiem to aktualnie jedne z najbardziej popularnych maszyn do tworzenia smacznej kawy w zaciszu domowym. Wbudowany młynek sprawia że zaparzona kawa będzie niezwykle aromatyczna. A dzięki parzeniu kawy w sposób ciśnieniowy napój zawiera bardzo dużo antyoksydantów. Trzeba jednak zastanowić się jaki wybrać ekspres, wybór jest naprawdę duży. Aby jednak ułatwić podjęcie decyzji powstał właśnie ten ranking.

1. Saeco Lirika OTC

Jest to mały i tani ekspres od firmy Saeco. Niewielki rozmiar nie ujmuje mu jednak funkcjonalności. Najważniejszą z nich jest One Touch Cappuccino czyli możliwość zaparzenia kawy cappuccino za pomocą jednego przycisku. Regulowana wylewka sprawia, że można wykonać profesjonalne Latte Macchiato. Wyraźnym plusem jest również grubość mielenia ziaren a także moc napoju. Sam ekspres jest niewielkich rozmiarów przez co idealnie wkomponuje się do każdej kuchni w mieszkaniu czy też domu.

ekspresy do kawy

2. Saeco Aulika TOP HSC

Na samym początku trzeba wspomnieć, że nie jest to ekspres do domu ze względu na swoje rozmiary.  Natomiast idealnie nadaje się do biura oraz małej gastronomii. Zwiększone pojemniki na wodę a także podwójne obwody hydrauliczne sprawiają, że ekspres dziennie może wykonać 70 kaw. Maszyna została wyposażona w podświetlane klawisze a także ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Dzięki Saeco Aulika można w prosty sposób wykonać kawy mleczne bez najmniejszego problemu. Co najważniejsze dzięki dodatkowemu pojemnikowi na fusy częstość czyszczenia została zmniejszona a sam sprzęt stał się niezwykle wydajny.

3. Melitta Caffeo Barista T Black

Jest to profesjonalny ekspres mogący wykonać do 18 rodzajów kaw. Wszystkie zapisane są w pamięci maszyny więc do ich wykonania wystarczy naciśnięcie jednego klawisza. Można również wykonywać własne kombinacje kaw. Otwór wylotowy posiada system all-in-one czyli wykonujemy kawę z dodatkiem mleka, wody i piany bez konieczności przestawiania filiżanki. Budowa ekspresu wykonana jest ze stali nierdzewnej zabezpieczonej przed powstawaniem smug. Dodatkowo ten model dysponuje zintegrowanym programem do wewnętrznego czyszczenia parowego. Cena niestety jest już znacznie większa od poprzedników.

Wybór najbardziej odpowiedniego ekspresu do kawy jest jednak kwestią gustu. Każdy ma inne wymagania co do funkcji tego typu urządzenia. Warto więc zapoznać się z pełną specyfikacją każdego modelu. Można również dopytać sprzedawcę, najprawdopodobniej to on będzie umiał nam doradzić w sposób profesjonalny.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

W jaki najskuteczniejszy sposób nauczyć nasze dziecko języka obcego?

14 maja 2019
Close