18 maja 2024

Każda osoba aktywna zawodowo ma obowiązek opłacać składkę zdrowotną, która gwarantuje prawo do nieodpłatnego korzystania z usług oferowanych przez NFZ. Jednak w związku z długim oczekiwaniem na badania ambulatoryjne i wizytę u lekarza specjalisty coraz więcej osób decyduje się wykupić indywidualne ubezpieczenie zdrowotne.

Dostęp do dodatkowych świadczeń medycznych może stanowić część pakietu oferowanego przez towarzystwa ubezpieczeniowe dla osób wybierających ubezpieczenie na życie, może być częścią pakietu ubezpieczenia samochodowego, a nawet znajdować się w ofercie banku. Na pewno wspomni o tym każdy doradca finansowy, którego spotkamy na swojej drodze przy okazji podejmowania ważnych decyzji finansowych. Ubezpieczanie zdrowotne można także opłacać samodzielnie, bezpośrednio u konkretnych ubezpieczycieli. Co ubezpieczony zyskuje w zamian za regularne opłacanie składek?

dirbud.pl

Prywatna opieka medyczna gwarantuje szybki kontakt z lekarzami Podstawowej Opieki Zdrowotnej (internistą, pediatrą i lekarzem rodzinnym) w razie zachorowania, czy potrzeby konsultacji, ale także bezproblemowy dostęp do lekarzy specjalistów (np. dermatologa, chirurga, kardiologa, gastrologa czy okulisty). Wizyty te odbywają się bez limitów i bez konieczności posiadania skierowania. Oprócz tego pacjenci mają dostęp do badań laboratoryjnych, USG, EKG i RTG, mammografii i tomografii komputerowej, a także do innych niezbędnych badań diagnostycznych. Ciekawą opcją dla osób wybierających prywatne ubezpieczenie zdrowotne są także wizyty domowe, zniżki na usługi dermatologiczne oraz indywidualna opieka lekarza i pielęgniarki podczas pobytu w szpitalu.

Prywatna opieka medyczna to najpewniejszy sposób ochrony zdrowia każdego człowieka, niezależnie od wieku i zasobności. Prowadzi bowiem do oszczędności czasu, zapewnia kontakt z zaufanymi, profesjonalnymi lekarzami, gwarantując dostęp do najnowocześniejszego sprzętu i najlepszej ochrony w czasie ciąży, choroby, czy starości.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Zdrowy sen a drzemka

19 grudnia 2018
Close