15 lipca 2024

Duża oferta pożyczkowa i stosunkowo łatwa dostępność chwilówek online może prowadzić do zaciągnięcia kilku pożyczek. Im jest ich więcej, tym trudniejsza może być ich terminowa spłata. W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek. Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje swoim klientom tego typu usługi. W niektórych sytuacjach możliwa jest również konsolidacja kilku pożyczek w banku.

Czym dokładnie jest konsolidacja pożyczek? Mówiąc wprost, to nic innego jak spłata kilku pożyczek za pomocą innej, większej pożyczki. W praktyce jest to spłacanie pożyczek za pomocą jednej raty, ustalonej przez podmiot dokonujący konsolidacji. W praktyce wiąże się to z wydłużeniem okresu spłaty i równoczesnym zmniejszeniem miesięcznego obciążenia kredytowego.

Takie rozwiązanie jest korzystne wtedy, gdy kwota zobowiązań z tytułu spłaty pożyczek przewyższa nasze możliwości finansowe. A z drugiej strony jesteśmy w stanie spłacać kredyt w nieco niższych ratach.

Konsolidacja kredytu w firmie pozabankowej

Najłatwiej dostępną formą konsolidacji zadłużenia są specjalne długoterminowe kredyty online, które z założenia mają być przeznaczone na spłatę innych pożyczek klienta. Na taką formę wsparcia mogą liczyć osoby, które szczególnie interesuje konsolidacja chwilówek po terminie. Firmy pożyczkowe reagują na opóźnienia w spłacie pożyczek dość szybko. Kończy się to z reguły wpisaniem do rejestrów dłużników. W takiej sytuacji można zapomnieć o konsolidacji chwilówek w banku.

Fakt ten wykorzystują firmy pożyczkowe, które nie muszą kierować się restrykcyjnym prawem bankowym i mogą zaoferować swoim klientom preferencyjną pożyczkę na spłatę zadłużenia. Jest to tak zwana konsolidacja pożyczek bez baz. Dzięki mniej surowym warunkom przyznawania takich pożyczek mogą z nich skorzystać osoby, które mają jakieś negatywne wpisy w bazach informacji gospodarczych.

Konsolidacja chwilówek w banku

W przypadku osób mogących pochwalić się pozytywną historią kredytową, które nie potrzebują takich usług, jak konsolidacja chwilówki bez BIK, istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Jednak nawet jeśli nie figurujemy w żadnych bazach, pomoc banku w konsolidacji pożyczki nie jest taka prosta, jak w przypadku firm pożyczkowych.

konsolidacja kredytu

Sama procedura uzyskania takiego kredytu może być dość czasochłonna i wypełniona licznymi formalnościami. Pozytywna historia kredytowa nie jest dla banku wystarczającym zabezpieczeniem. Potrzebna będzie również umowa o pracę lub ewentualnie inne zaświadczenie o stałości i regularności dochodów, a także pomyślne przejście weryfikacji zdolności kredytowej. Poprzeczka postawiona przez banki jest wysoka i wiele osób nie jest w stanie spełnić wyśrubowanych wymagań.

Wszystko to przyczynia się do popularności konsolidacji kredytów w firmach pozabankowych. Istnieje wiele różnych ofert tego typu. Można je dokładnie przejrzeć za pomocą porównywarki kredytów online. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne informacje i opinie klientów. Warto porównać kilka różnych ofert i sprawdzić ranking chwilówek na spłatę zadłużenia. Podstawą sprawnego spłacenia swoich zobowiązań pożyczkowych jest sumienne porównanie kosztów oferowanych pożyczek oraz analiza swoich możliwości finansowych.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Zbiorniki sprężonego powietrza – dlaczego są potrzebne?

24 stycznia 2019
Close