18 maja 2024

W pneumatyce, podobnie jak w większości innych dziedzin nauki, do lat zauważalny jest wyraźny postęp. Efektem tego jest stałe unowocześnianie sprężarek powietrza. Dzisiaj klienci mają wyjątkowo duży wybór i komfort dobrania urządzenia do własnych potrzeb. Mimo tego niewątpliwego rozwoju wciąż tylko nieliczne sprężarki powietrza są w stanie pracować nieprzerwanie. Między innymi dlatego nadal zastosowanie znajdują zbiorniki na sprężone powietrze.

Wydajność systemu chłodzenia

Jeżeli chodzi o mechanizm sprężający, w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby działał nieprzerwanie. Problem tkwi jednak w czymś innym. Sprężarka powietrza podczas pracy wytwarza wysoką temperaturę, dlatego też urządzenie wymaga stałego, silnego chłodzenia. Sprężarki oczywiście są wyposażane w specjalne systemy chłodzące, jednak często okazują się one niewystarczająco wydajne. Istnieją co prawda sprężarki, np. modele śrubowe bezolejowe, których system chłodzenia zapewnia nieprzerwane utrzymywanie odpowiedniej temperatury, jednak ich zakup oraz obsługa są kosztowne. Ponadto, specyfika tych sprężarek nie pozwala wykorzystywać ich w każdej sytuacji.

sprężarki w Air-Com.pl

Tym samym, aby nie doszło do przegrzania sprężarki, konieczne jest jej regularne wyłączanie. W czasie braku aktywności podzespoły ulegają wychłodzeniu, przez co po kilku, czasami kilkunastu, godzinach można znów włączyć urządzenie. W wielu przypadkach wyłączeniu sprężarki towarzyszy również wyłączenie wszelkich maszyn i urządzeń, które napędza sprężone powietrze. Jednak nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza w fabrykach, w których linia produkcyjna pracuje nieprzerwanie, wyłączenie maszyn nie wchodzi w grę. W takiej sytuacji zastosowanie znajduje zbiornik sprężonego powietrza, do którego jest ono odprowadzane w czasie, gdy sprężarka jest uruchomiona. Dzięki temu, kiedy nadchodzi czas wychładzania sprężarki, nie trzeba martwic się niedostatkiem sprężonego powietrza, niezbędnego do działania maszynom i urządzeniom pneumatycznym.

Gdzie kupować sprzęt pneumatyczny?

Zarówno zbiornik, jak i samo urządzenie sprężające powietrze, nie spełniają swoich zadań, jeżeli ich parametry nie odpowiadają zapotrzebowaniu, a jakość jest wątpliwa. Ponadto, warto również zaznaczyć, iż optymalnym rozwiązaniem jest jednoczesny zakup sprężarki oraz w pełni kompatybilnego z nią zbiornika. Polecamy zakup zbiornika i sprężarki w Air-Com.pl – firmie, która od lat posiada stabilną pozycję na rynku międzynarodowym. Ponadto, Air-Com jest gwarancją dokonywania zakupu pod okiem fachowców, którzy chętnie służą radą.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close
Close