18 maja 2024

Większość kobiet uwielbia chodzić w butach na wysokim obcasie. Nie ma co się dziwić – szpilka wysmukla nogi, a do tego prezentuje się bardzo elegancko. Jednak pojawia się pytanie o to, czy noszenie szpilek jest zdrowe? Jakie skutki negatywne dla zdrowia kobiety może powodować codzienne chodzenie w butach na wysokim obcasie?

Negatywne skutki noszenia szpilek

Niestety, im wyższy obcas w bucie, tym bardziej niekorzystny wpływ ma on na zdrowie. Haluksy czy bóle kręgosłupa to tylko niektóre dolegliwości jakie mogą pojawić się u pań, które stale noszą szpilki. Aby złagodzić te objawy wystarczy od czasu do czasu ubrać niższy obcas.

szpilki

Bóle kręgosłupa od wysokich obcasów

To nie jest tak, że każdorazowe założenie szpilek będzie skutkowało tym, że wystąpią bóle kręgosłupa. Jednak, gdy buty na wysokim obcasie noszone są codziennie, to po pewnym czasie mogą wystąpić takie dolegliwości, zwłaszcza jeżeli dodatkowo prowadzony jest siedzący tryb życia.

Buty na obcasie a haluksy

Obuwie na wysokim obcasie nie służy także stopom. U kobiet regularnie noszących szpilki haluksy występują o wiele częściej niż u pań, które preferują niższy obcas. Dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia warto od czasu do czasu zrezygnować ze szpilek na rzecz butów na niższym obcasie, zwłaszcza że eleganckich produktów nie brakuje także wśród płaskiego obuwia. W przypadku wyboru obuwia, tak jak i w wielu innych kwestiach, najlepszym doradcą będzie zdrowy rozsądek i wybór złotego środka – na co dzień wygodne obuwie, a na wyjątkowe okazje eleganckie szpilki.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Dystrybucja gorącego powietrza w ogrzewaniu kominkowym – sposób na ciepło w całym domu

11 lutego 2019
Close