19 czerwca 2024

Szerokie, wąskie, dzwony czy biodrówki – fasonów jeansów jest bez liku. Dobrze dobrane do figury są jak druga skóra. Na co więc zwracać uwagę kupując jeansy, żeby wyglądać w nich naprawdę dobrze?

Jeansy na szerokie biodra

Spodnie do figury w typie gruszki powinny optycznie wydłużać sylwetkę. Z tego względu odpowiedni krój to dla nich lekko rozszerzane lub proste nogawki oraz raczej ciemne odcienie. Nie trzeba rezygnować z rurek, ale w celu uniknięcia efektu krótkich nóg, najlepiej połączyć je z obcasami. Dodatkowo, aby szerokie biodra wydały się węższe, warto porzucić biodrówki na rzecz spodni o nieco wyższym stanie.

Spodnie do figury w typie jabłko

Panie o sylwetce w kształcie jabłka zazwyczaj cieszą się długimi i zgrabnymi nogami, ich problem to jednak niezbyt szerokie biodra i wydatny brzuch. Odpowiedni krój dla takiej figury to spodnie z podwyższonym stanem, w których wcięcie w talii będzie wydawać się wyraźniejsze a brzuch mniejszy. Aby zrównoważyć cięższą górę, lepiej unikać rurek i stawiać na proste nogawki.

spodnie z wysokim stanem

Odpowiedni krój dla klepsydry

Posiadaczki figury w kształcie klepsydry wyglądają dobrze w większości krojów, jednak mogą mieć niekiedy problem z dobraniem modelu, który nie będzie odstawał w pasie. Z tego względu warto sięgać po fasony z obniżonym stanem.

Ważnym elementem pozwalającym lepiej dopasować spodnie do figury są także tylne kieszenie. Duże spłaszczają pośladki, małe i zdobione uwypuklają. Wybór powinien zależeć więc od pożądanego efektu.

Oczywiście warto pamiętać, że każda sylwetka jest nieco inna i nie zawsze wpisuje się w dany schemat. Dlatego warto przymierzać przed zakupem różne rodzaje spodni.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close
Close