19 czerwca 2024

Czytanie do poduszki to jeden z najważniejszych etapów dnia. Im szybciej ten proces rozpocznie się w Waszych domach, tym lepiej. Dlaczego ktoś może zapytać? Ponieważ Wasze dziecko, Wasze dzieci będą miały chociażby bogatsze słownictwo, o czym wkrótce się sami przekonacie.

Kreowanie wyobraźni i książki

Wielu naukowców udowadnia, że kreowanie wyobraźni bardzo pomaga w późniejszym rozwoju dziecka. Im więcej czytacie, tym Wasze dziecko będzie chętniejsze do poznawania otaczającego świata. Tym chętniej będzie chciało z Wami rozmawiać. Może nie będą to na samym początku jakieś pasjonujące dyskusje, ale zobaczycie jak Wasze dziecko rozwija swoje słownictwo. Oczywiście na samym początku nie możecie wybierać jakichś wielkich, filozoficznych książek. Najpierw postawcie na bajeczki, gdzie przede wszystkim jest bardzo dużo obrazków. Dlaczego?

kreowanie wyobraźni

Dobre słownictwo i wspaniała wyobraźnia

Ponieważ przekonacie się, że Wasze dziecko ma bogatsze słownictwo. Zachęcajcie je do opowiadania tego, co widzi na obrazku. Pomimo tego, że macie jakieś opis do bajki, to również sami możecie wymyślić jakąś historyjkę do obrazka. Na tym właśnie polega kreowanie wyobraźni. Czy kot w butach nie mógł mieć innej przygody? Czy też smok wawelski nie mógł być też dobrym olbrzymem? Pomimo tego, że macie gotowe historie napisane o Kubusiu Puchatku, czy też o innych bohaterach, to spróbujcie sami wymyślić jakieś fantastyczne przygody, w których na dobrą sprawę może również uczestniczyć Wasze dziecko. Przekonacie się sami, że taka zabawa na pewno się dziecku spodoba.

Show Full Content
Close

NEXT STORY

Close

Reklamacja towaru bez paragonu. Czy to możliwe?

5 listopada 2018
Close